O MNĚ

Ahoj, jsem Blanka, šťastná máma dvou kluků a manželka ještě šťastnějšího chlapa, že nás má 😃.

Jsem člověk, pro kterého děti nejsou překážkou v plnění si svých snů. Naopak. Děti jsou pro mě tou největší motivací. Ukázat jim, že když se chce, mohou si splnit své touhy a sny.

A jaké je moje proč? Proč tyhle stránky?

Než se nám narodil mladší Kubík, chtěla jsem toho tolik stihnout. Těch plánů, co já měla. To Do list dlouhej jak týden do mateřské. Snažila jsem se být perfektní. Perfektní mámou, manželkou a podnikatelkou. Perfektní v mých očích. Diagnóza: znamení panny.

A tenhle To Do list se rozpil jak vločka při oblevě, jakmile narazí o okenní parapet. Kubík vykoukl na svět o 11 týdnů dříve.

A mně se v tu chvíli zastavil svět.

Trávila jsem hodiny u inkubátoru na jednotce intenzivní a resuscitační péče. A přemýšlela. Jak mu můžu pomoct? Co mám dělat?

Přitom to bylo tak prosté. Stačilo tam jen být. A předat mu sílu, ze které bude moct čerpat na další boj, který ho čekal. Na následný život, který mu postupně otevíral svá vrátka.

Přišla řada komplikací, které mě vždy srazily na samé dno. Seděla jsem na patníku před nemocnicí a řvala. Dělala jsem to nejlepší, co jsem v danou chvíli mohla. Držet emoce v sobě nevěstí nic dobrého.

Ale žádná lítost. Jen vypustit emoce.

Po pár hodinách jsem přijala danou situaci, oklepala se a zase byla tou mámou, kterou potřeboval mít.

Sršící nadějí, radující se a vděčná za každou maličkost. A to mě dovedlo až sem.

Domů ke svému stolu. Ke stolu, u jehož šmirglování jsem se před pár lety potila a nadávala, proč si dávám takovou práci a nekoupím si radši stůl z Ikei.

Ale tenhle stůl je součástí naší minulosti. Se všemi těmi šrámy, které způsobila radost, hněv i zbrklost dané chvíle.

Stejně jako náš život. S minulostí, která představuje startovní dráhu pro naší přítomnost a je jen na nás, zda se necháme ovlivňovat tím, co bylo nebo si budeme vědomě užívat přítomného okamžiku a pracovat na tom, co bude. 

Já věřím, že vše špatné je pro něco dobré. Už teď vím, jak je Kubík neskutečný bojovník. Plný životní síly, kterou by mu mohl leckdo závidět.

A já se jím můžu jen inspirovat. Nikam se nehonit. Ale neusnout na vavřínech. Jen si užívat danou chvíli a po malých krůčcích pracovat na svých snech. 

Ať jemu i jeho bráškovi mohu předávat svou vnitřní pohodu. A pomáhat tvořit to nejkrásnější dětství. S miliony úsměvů a vzpomínek. V srdci. Tam jsou důležitější než na kontě.

Proto jsem vytvořila tyhle stránky.

🍀 S cílem poskytnout informace, které hledáte, jsou dostupné a ověřené. Protože na nekvalitní informace nemáme s dětmi čas. 

🍀 S cílem podpořit se a pracovat na našich snech. Protože každá je máme. 

🍀 S cílem předat si a sdílet radost, vděčnost a smích. Protože smích léčí. 

Jaký je tvůj příběh? Poděl se.

Měj se krásně a neztrácej úsměv na rtech 🙂.

PS: Předpokládám, že tento web čtou hlavně ženy, tak tomu přizpůsobuju i gramatiku. Pokud se tu čirou náhodou najde nějaký muž, předem se tímto omlouvám 🙂.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top