Strava v těhotenství | Kompletní průvodce

Jak by měla vypadat ideální strava v těhotenství, po které miminko poroste jako z vody a vy se budete cítit skvěle? Tento průvodce vás provede jídlem v těhotenství od A do Z a ukáže, že to není žádná věda.

Jak by měla vypadat strava v těhotenství?

Co jíst v těhotenství vyplývá z toho, co nejíst v těhotenství. Jak se říká: Co není zakázané, to je dovolené 😃. Některé potraviny jsou ale přece jenom na tom talíři o něco vítanější. A v těchto článcích si povíme, co udělá dobře vám i miminku:

Co nejíst v těhotenství?

Přijde mi, že některé potraviny se řadí mezi potenciálně nebezpečné jen proto, že jedná bába povídala. Na základě studií vyplývá pouze pár potravin, kterým je lepší se v těhotenství vyhnout. A někdy dokonce stačí vhodná úprava a stávají se naprosto bezpečnými. A některé naopak nejsou bezpečné ani pro ostatní. Nejen pro těhotné.

Jak je to s těhotenskými vitamíny? Ano nebo ne?

V těhotenství se zvyšuje potřeba vitamínů a minerálních látek. Slyšela jsem, že to má něco do činění s tím malým človíčkem rostoucím uvnitř vašeho bříška 😀.

Těhotné ženy mohou často bojovat s nedostatkem některých živin, jako je železo nebo vitamín D. To může (ale nemusí) vést ke komplikacím v těhotenství, zvýšit riziko předčasného porodu a vzniku těhotenské cukrovky.

Navíc pokud trpíte těhotenskými nevolnostmi, strava často není úplně ideální. Natlačíte do sebe suchý tousťák a jste rády, když ho vaše tělo přijme.

Neustále se na vás valí ze všech stran, že je potřeba zobat komplexní těhotenské vitamíny. Pestrá a kvalitní strava v těhotenství nejlépe od lokálních farmářů vás doslova nabije mikroživinami. Na které z vitamínů a minerálů se soustředit? V článcích se dozvíte, které vitamíny jsou v těhotenství pro zdravý vývoj miminka opravdu důležité a jak je dodat přirozenou stravou:

Těhotenství a hubnutí: Může být hubnutí zdraví prospěšné nebo je to hazard se zdravím?

Vážíte 50 kg i s postelí? Pak tento odstavec přeskočte. To platí pro všechny maminky, které mají úplně normální postavu. Nedělejte si starosti s 5 kily navíc. Po porodu je při kojení shodíte raz dva. Nebo je necháte na porodním sále. A právě k tomu je pár kil navíc určených a v těhotenství víc než žádoucích. Porod i pár měsíců poté jsou občas docela fuška a tělo potřebuje mít zásoby.

Čím dál více průzkumů naznačuje, že pro některé ženy, které trpí nadváhou a obezitou (BMI nad 30 – spočítejte si vaše BMI) by mohlo být během těhotenství prospěšné zhubnout pár kil. S nadváhou a obezitou se totiž vystavujete rizikům, jako je předčasný porod, těhotenská cukrovka, preeklampsie nebo například císařský řez. V článku najdete řadu tipů, které vám pomůžou v těhotenství zhubnout bezpečně a jednoduše.