Péče o pleť v těhotenství | Kompletní průvodce

Je to jako lavina. Se změnou stavu se spustí další a další změny. Mění se tělo, mění se šatník, chuť k jídlu, zvětšují se nohy…a mění se taky kůže. A s tím i péče o pleť v těhotenství.

Které složky jsou při péči o pleť v těhotenství nebezpečné?

Víme moc dobře, že si na pár měsíců/ let nedáme oblíbenou sklenku vína. Moc se ale už nemluví o tom, že i naše kosmetika by měla projít revizí. Ne všechny složky totiž jsou vhodné v těhotenství a některé jsou dokonce nebezpečné pro miminko.

Nebojte. Většina složek v kosmetice je bezpečná (nebo neexistují studie potvrzující jejich potenciální hrozbu). Existuje ale několik chemických přísad, které velmi snadno proniknou skrz naší kůži a poté placentu k miminku.

Péče o pleť v těhotenství není raketová věda. Jen vás čeká víc čtení. Čtení etiket, zda je daný produkt vhodný nebo je lepší ho hodit do koše. Ale s tímto průvodcem to půjde raz dva:

Jaké jsou nejčastější kožní problémy v těhotenství?

V těhotenství se nám často hormony doslova zblázní. Ani se nestihneme pořádně radovat a už nám stihnou vyskákat pupínky nebo pigmentové skvrny. A co teprve strie na napínající se kůži na bříšku? Ne všechny máme štěstí na tu známou těhotenskou záři. Ale s několika tipy aspoň budeme vědět, jak kožní problémy zmírnit nebo je zcela eliminovat:

Jaké jsou nejlepší produkty pro péči o pleť v těhotenství?

Existují produkty, které si dobře poradí s pletí, která je pod nadvládou rozkolísaných, těhotenských hormonů? Které dokážou plet vyživit, regenerovat, hojit narušená místečka a pružně reagovat na jakýkoliv typ pleti? Věřte nebo ne, existují. Jsou účinné, bezpečné pro vás i miminko a ještě za fajn ceny.