KOJENÍ | kompletní průvodce (správná technika, strava, odsávání, podpora laktace, pomůcky ke kojení)

Průvodce kojením, který vás provede vším, co vás ohledně kojení zajímá: jak kojit, správná technika, strava při kojení, nevhodné potraviny, odsávání a uchovávání mateřského mléka, do kdy kojit nebo například pomůcky ke kojení.


Jak kojit?

Kojení je jednou z nejpřirozenějších a nejlepších věcí, které můžete dopřát svému miminku. Jak na správnou techniku kojení, aby to nebolelo a vše šlo, jak má? Je důležité dodržovat doporučený 3 hodinový rozestup mezi krmením nebo můžete kojit častěji? A do kolika let vůbec kojit? Vše se dozvíte v tomto průvodci:

Stres a kojení

Kojení miminka je jedním z největších stresů čerstvých maminek. Je to paradox, protože je to zároveň to nejpřirozenější, co můžeme miminku nabídnout. A odtud pramení červíček pochybnosti, kdy se ptáme samy sebe: Budu moct kojit? Bude mě kojení bolet? Budu mít dostatek mléka? Vysníme si, jak se dítě hned po porodu přisaje a během několika dní začne miminko krásně přibírat. Ale realita je často někde jinde. A stres kojení rozhodně nepřidá. Pojďme to trochu rozebrat v následujícím článku:

Co jíst a nejíst při kojení?

Jakmile se miminko narodí a vy začnete kojit, spustí se to jako lavina. Lavina informací, co jíst při kojení, aby se miminko dobře vyvíjelo a měly jsme dostatek vitamínů. Nebo co naopak nejíst, abychom miminku neublížily nebo nemělo bolavé bříško. Tak jak to skutečně je? Je strava při kojení taková věda, jak se zdá? Pojďme si to blíž rozebrat.

Jak podpořit laktaci?

Ne vždy je mateřského mléka tolik, kolik bychom si představovaly. Sama jsem si tím několikrát prošla a mám tu pro vás teď 8 odzkoušených tipů, které skutečně pomohou:

Jak zhubnout při kojení?

hubnutí při kojení cesta do pekel nebo lze zhubnout bez obav o to, že byste ublížily sobě i miminku? Jde a v tomto průvodci si ukážeme jak. Bez výčitek a hladovění.