České plenky Baby Charm | RECENZE a naše zkušenost

České plenky Baby Charm patří k velmi oblíbeným značkám plenek na českém trhu. I v našem 2+1 😃. Recenze vám napoví, zda jsou pro vás taky tou pravou volbou.

Proč jsme si vybrali plenky Baby Charm?

U Domíska jsem od jeho narození na doma jeli převážně látkové pleny. U Kubíka se snažíme taky, ale už to trochu pokulhává. Někdy se s nimi prostě radši válím v posteli nebo jdeme ven, než abych se postarala o plný koš plen. To někdy je docela často 😃.

Na druhou stranu se nám ale nechtělo látkovat venku nebo když jedeme na cesty. Chtěli jsme si dopřát ten pocit komfortu, kdy po použití jen plenu vyhodíme a nemuset řešit, že se musí nejlépe do 2 dní vyprat, jinak se polyne z koupelny čpavý odér 😃.

Zároveň jsme chtěli něco ekologičtějšího. Kvůli klukům, přírodě i vlastnímu svědomí 😃. Googlila jsem a hledala, co je na trhu. Čistě bio ekologické plenky jsou určitě ta nejlepší varianta, ale při té ceně peněženka zaplakala.

Musela jsem udělat kompromis – šetrné plenky k dětské pokožce, přírodě i naší peněžence 😃. Od té doby nejčastěji střídáme plenky Baby Charm a Magics (podrobná recenze tady >>>)

plenky Baby Charm recenze

Jaké jsou naše zkušenosti s plenkami Baby Charm?

Tak a přecházíme k jádru pudla. K výhodám, proč jsme s plenkami spokojení:

Žádné opruzeniny a zápach

Plenky jsou bez chlóru a parfemace, čímž se dost eliminuje riziko vzniku opruzenin a zápachu. Vnitřek plenky vyrábějí z trvale udržitelných zdrojů (celulózy), které jsou šetrné k přírodě. Celé plenky jsou na omak velmi příjemné. Nemáte pocit, že balíte miminko do igelitu.

plenky Baby Charm recenze

Naši kluci se oprudí maximálně po jahodách, ale na druhou stranu na ně většinou používáme šetrnější plenky. Necháváme je taky často nahatý, ať jim pokožka pěkně větrá a pořádně se prokopou. Nemažeme preventivně žádnou mastí se zinkem, ale jen bambuckým máslem nebo máslem s přídavkem kokosového a konopného oleje – o obou jsem psala ve článku o přírodní kosmetice pro děti.

dětská přírodní kosmetika recenze

Vydrží celou noc

Jedno z hlavních kritérií. Beru jakékoliv pleny, které mi umožní spát alespoň o pár minut dýl a nemuset v průběhu noci přebalovat 😃.

Velikostně sedí

Plenky nejsou ani malé, ani velké. Prostě padnou jako ulité. Hubeňourkům i buclatějším miminkům, jako máme doma my 😃.

Kalhotkové plenky pro neposedy

Rodiče, kteří doma mají malého neposedu, určitě ocení kalhotkovou verzi plen. Plenu jen natáhnete a je přebaleno. Sundáte roztržením na bokách.

Kalhotkové pleny se dělají od velikosti 4.

  • Velikost 4 8-15 kg
  • Velikost 5 12-18 kg
  • Velikost 6 16+ kg

Pleny české výroby

Plenky Baby Charm vyrábí firma Ontex v závodě Turnov. Ten zaměstnává na 900 zaměstnanců. Líbí se mi, že se firma o své zaměstnance opravdu stará a dokáže je dobře (nejen) finančně ohodnotit. To se ne vždy vidí – třeba u nás na Sokolovsku 😃.

plenky Baby Charm recenze
plenky Baby Charm z vnitřní části

Peněženka se raduje

Cena za plenku se pohybuje od 4 Kč za kus (záleží na velikosti a zda vybíráte klasiku nebo kalhotkové, které bývají obecně dražší).

VELIKOSTVÁHAPOČET KUSŮ V BALENÍCENA ZA BALENÍ
2 Mini3-6 kg46199 Kč
3 Midi4-9 kg41199 Kč
4 Maxi7-18 kg37199 Kč
5 Large11-25 kg34199 Kč
6 Extra Large16+ kg26199 Kč

S láskou k přírodě

Jednorázové plenky určitě před lety přinesly maminkám velkou úlevu. Asi všechny jsme rády, že nemusíme vyvařovat látkové pleny ve velkém hrnci na kamnech 😃. Na druhou stranu se tou dobou nepřemýšlelo nad tím, jak velký ekologický dopad jednorázové plenky mají. Proto ráda podpořím firmy, které se aspoň zčásti snaží myslet na přírodu. Už to je krok dobrým směrem.

Shrnutí recenze na plenky Baby Charm

Naše zkušenost a recenze na pleny Baby Charm v několika bodech:

Výhody

Pleny dobře sají a vydrží celou noc
Jsou nebělené chlórem, bez parfemace a latexu
Vnitřek pleny je vyroben z udržitelných zdrojů
Česká výroba
Fajn ceny
Při výrobě myslí na přírodu

Nevýhody

Plenky koupíte jen online – pro mě osobně je nakupování online spíš výhoda, ale chápu, že ne pro každého musí být.

Hodnocení

Za nás udělujeme českým plenkám Baby Charm pomyslných 5 hvězdiček z 5. Kladně hodnotí Kubík i Domík.

Kam to bude dál?