České pleny MAGICS | RECENZE a naše zkušenost

České pleny Magics jsou jedny z těch plenek, ke kterým se neustále vracíme. Vyrábějí je šikovné české ručičky a navíc za fajn ceny. Co víc si může rodič přát 😃. Jaká je naše recenze a zkušenost?

Proč jsme si vybrali české plenky Magics?

Doma běžně přes den látkujeme. Přiznám se, že u Kubíka teď o něco míň, protože koš s látkovými plenami je neustále plný a zásoby čistých plen zase na nule. Jednoduchá matematika 😃.

Ze začátku jsem to až tak neřešila. Nějaké zásoby jsme dostali od rodiny nebo přátel. Jako prvorodička jsem měla z toho šíleného množství značek oči navrch hlavy. Jako když pošlete manžela pro poporodní vložky – zmateně bloudí v uličce a stráví půl hodiny vybíráním 😃.

Většinu značek, co jsme měli možnost vyzkoušet, snášel Domík v pohodě. A vlastně i Kubík, protože v nemocnici měli Pampers i Happy Baby pro nedonošeňátka. Mají speciální úpravu, která už u standardních velikostí 1 a výš není.

Za to já tu kupu použitých jednorázových plen snášela o dost hůř. Ne že bych byla typická eko zero waste žínka. V tom mám ještě pořádný mezery. Ale přece jen má člověk lepší pocit, když polovinu skládky netvoří dalších 200 let jednorázové pleny po našich klucích 😃.

Tak jsem googlila, až jen našla kompromis mezi cenou a životním prostředím. Plenky Magics a plenky Baby Charm, o kterých bude řeč jindy.

pleny Magics recenze / plenky Magics
plenky Magics

Jaké jsou naše zkušenosti s plenkami Magics?

Tak a přecházíme k jádru pudla. K výhodám, proč jsme s plenkami spokojení:

Žádné opruzeniny

I kdyby byla plena sebeekologičtější, ale způsobila by klukům opruzeniny, šla by hned z domu 😃. Naštěstí musím zaklepat, že kluci na opruzeniny netrpí. Domík se oprudil asi jen jednou, a to po jahodách.

Na druhou stranu je taky často necháváme nahatý, ať jim pokožka pěkně větrá a nic je neomezuje v pohybu. Nemažeme preventivně žádnou mastí se zinkem, ale jen bambuckým máslem nebo máslem s přídavkem kokosového a konopného oleje – o obou jsem psala ve článku o přírodní kosmetice pro děti.

dětská přírodní kosmetika recenze

Příjemný materiál

Pleny Magics jsou nebělené chlórem, jsou bez latexu a parfemace a dermatologicky testované. Vnitřek plenky vyrábějí z trvale udržitelných zdrojů (celulózy), které jsou šetrné k přírodě. Jádro je bezlepidlové, což vede k úspoře 200 000 tun chemikálií ročně. To už je pořádné množství, že?

Nejtenčí pleny na trhu

Tohle není úplně výhoda, kterou bych až tak ocenila. Přece jen látkujeme, takže o tenkých plenách nemůže být řeč 😃. Ale pro pořádek to uvádím 🙂.

Vydrží celou noc

Nevím, jak vy, ale já jsem fakt vděčná, když nemusím v noci budit dítě na přebalení. Ne všechny pleny vydrží celou noc. Třeba Pampers Active Baby, které se s tím chlubí i v reklamě, nevydrží ani pár hodin. Plenky Magics nás v tomhle nezklamaly a já kvituju vše, co mi umožní pár minut spánku navíc.

pleny Magics recenze / plenky Magics
plenka z vnitřní části

Kalhotkové plenky pro neposedy

Rodiče, kteří doma mají malého neposedu, určitě ocení kalhotkovou verzi plen. Plenu jen natáhnete a je přebaleno. Sundáte roztržením na bokách. Kalhotkové pleny se dělají od velikosti 4.

Pleny české výroby

Plenky Magics vyrábí firma Drylock v Hrádku nad Nisou, kde se zároveň nachází i laboratoř.

Peněženka se raduje

VELIKOSTVÁHAPOČET KUSŮ V BALENÍCENA ZA BALENÍ
1 Newborn2-5 kg50189 Kč
2 Mini4-8 kg42189 Kč
3 Midi6-10 kg36189 Kč
4 Maxi9-14 kg31189 Kč
5 Junior11-16 kg27189 Kč
6 XL15+ kg23189 Kč

Velikost odpovídá

Velikostně sedí. Naši kluci jsou spíš buclatí, ale dobře sednou i drobnějším miminkům.

S láskou k přírodě

Líbí se mi ta myšlenka, kdy se firma nesnaží urvat kousek plenkového trhu za každou cenu bez ohledu na vedlejší dopady. A to ve všech sférách – maximalizace recyklace odpadu, využití energie z obnovitelných zdrojů, výrobní závody šetrné k životnému prostředí, snaha o snížení emisí CO2 nebo využívání technologií bez celulózy. Tohle by prostě měl být podle nás už v dnešní době standard. Zvlášť, pokud máme děti a chceme jim dopřát co nejlepší budoucnost.

Shrnutí recenze na české pleny Magics

Naše zkušenost a recenze na pleny Magics v několika bodech:

VÝHODY

Pleny dobře sají a vydrží celou noc
Jsou nebělené chlórem, bez parfemace a latexu
Vnitřek pleny je vyroben z udržitelných zdrojů
Nejtenčí plena na trhu
Česká výroba
Cena 5 Kč/1 ks
Plenky se dají koupit i ve velkém balení
Při výrobě myslí na přírodu

#Label

NEVÝHODY

Plenky koupíte jen online – pro mě osobně je nakupování online spíš výhoda, ale chápu, že ne pro každého musí být.

Hodnocení

Za nás udělujeme českým plenkám Magics pomyslných 5 hvězdiček z 5. Kladně hodnotí Kubík i Domík.

Související články o mateřství