Nosítko Be Lenka Toddler: recenze a naše zkušenost 2022

Minulý rok jsme doplnili naší nosítkovou sbírku o batolecí nosítko Be Lenka Toddler. A výsledek? Od té doby leží naše bývalé nosítko od Ergobaby Adapt smutně v koutě. Pokud hledáte nosítko pro větší děti, zpozorněte. Něco mi říká, že z tohoto nosítka budete nadšení stejně jako my. Hned vám prozradím proč.

nosítko pro větší děti / batolecí nosítko / nosítko Be Lenka recenze / nosítko Be Lenka zkušenost / nosítko Be Lenka Toddler

Proč jsme zvolili nosítko od slovenského výrobce Be Lenka?

Několik let jsme používali nosítko Ergobaby Adapt. A byli jsme spokojení. Jak to tak bývá, když nemáte srovnání.

Domík v nosítku Ergobaby Adapt

Kubík má něco přes rok a ještě se nějaký čas nosit bude, tak jsme se rozhodli oprášit nosítkový kabátek a pořídit nosítko nové. Nosítek pro batolata a větší děti je na trhu celá řada a občas je docela fuška se v nich vyznat. Na značku Be Lenka jsem ale slyšela kladné recenze už dříve a znovu pár měsíců zpět, když jsem sháněla barefoot boty. Navíc je to slovenský výrobce a to my Češi bereme jako povinnost podpořit je 😃.

Be Lenka vyrábí několik typů nosítek. Pro ty nejmenší, rostoucí nosítka od 3 měsíců po batolata až po nosítka, která jsou speciálně určená od batolat po větší děti. My máme poslední zmíněnou verzi Be Lenka Toddler v sytém modrozeleném odstínu Polární den. Ta barva je nádherně sytá. Opravdu jako polární záře.

Nosítko nám domů dorazilo téměř obratem a bylo úhledně zabalené v krabičce.

Velikost nosítka Be Lenka Toddler

Nosítko je určené pro batolata a děti od 18 měsíců do 3,5 let. Orientujte se podle váhy a výšky vašeho dítěte. Kubík má teď 13 měsíců, a přesto mu nosítko sedí krásně. Je větší než průměrně děti v jeho věku bývají – měří 77 cm a váží 10,7 kg. Pokud máte drobnější dítko, bude nosítko lépe sedět až později. Ani náš starší není žádné drobátko. Jsou mu necelé 3 roky, ale velikostně je větší a nosítko mu taky sedí skvěle.

Co z toho vyplývá? Nosítko v pohodě využijete pro batolata i trochu větší dětičky, které toho ještě tolik neujdou. Nosit můžete vepředu i na zádech.

nosítko pro batolata / nosítko pro větší děti / batolecí nosítko / nosítko Be Lenka Toddler / nosítko Be Lenka recenze

Jaké jsou za nás výhody nosítka Be Lenka?

Pohodlí pro dítě

U předchozího nosítka měli kluci občas lehké otlačeniny na nožičkách, protože materiál Ergobaby Adapt je sice pevný, ale zároveň nepruží. Nosítko Be Lenka je vyrobené ze 100 % organické bavlny. Materiál je na jednu stranu pevný a dobře drží, ale zároveň je pružný, na omak příjemný a nikde Kubíka neškrtí. A že on se umí ozvat, když mu něco vadí 😃.

Pohodlí pro tátu a mámu

Jeden z primárních důvodů, proč jsme se rozhodli pro výměnu nosítka. Po dvou těhotenstvích, která byla relativně blízko sebe, dostala moje záda docela zabrat. Bolest zad se nejvíc projevuje právě při nošení. Zvlášť, když už z Kubíka vyrostl pořádný haban 😃. Časem tak venku začal nosit jen Péťa a já nosila jen chvilkami doma.

Napadlo nás, že zkusíme vyměnit původní nosítko za jiné, které mi bude sedět lépe a bude tak pohodlnější. A to se nám naštěstí potvrdilo. Dokonce i pro Péťu je nosítko Be Lenka Toddler pohodlnější než nosítko Egobaby Adapt, se kterým problém neměl.

Polstrované popruhy

Nosítko má polstrované ramenní popruhy i polstrovaný bederní pás. Díky tomu se vám nezařezává do ramen ani v bocích a nošení je tak pohodlnější i s většími dětmi.

nosítko pro batolata / nosítko pro větší děti / batolecí nosítko / nosítko Be Lenka Toddler / nosítko Be Lenka recenze

Jednoduše nastavitelné

Nosítko má nastavitelný bederní pás, ramenní popruhy i zádový pas. Bez problémů si ho nastavíte sami, aniž by musel manžel přiběhnout na pomoc. Zároveň se díky nastavitelnosti dobře přizpůsobí drobnějším ženským i širokým mužským zádům.

Oblíbenost mezi rodiči

Taky dáváte přednost věcem, které už mají předchozí kladná hodnocení? Zvlášť u dražších položek, jako je právě nosítko? Já si vždycky před koupí pročtu recenze a zkušenosti od ostatních lidí. Mám pak lepší pocit, že nevyhodím peníze vzduchem 🙂. Omrkla jsem i hodnocení na eshopu Be Lenka, kterých je spoustu a vždy kladných, takže to mě utvrdilo ve výběru. Navíc nosítka od oblíbených značek, jako je Be Lenka nebo Ergobaby pak velmi dobře prodáte, až vám děti odrostou.

Platí tu i u jiných produktů. My jsme takhle prodali i lehátko Babybjörn. Ráno jsem ho dala na bazar a na oběd už mělo nového majitele.

Shrnutí recenze a zkušenosti na batolecí nosítko Be Lenka Toddler

Naše zkušenost a recenze na nosítko Be Lenka Toddler v několika bodech:

VÝHODY

Nosítko je vyrobené z pevného, ale zároveň pružného materiálu
V nabídce je několik barevných variant
Polstrované popruhy i bederní pás – nosítko neškrtí a dobře sedí
Jednoduchá nastavitelnost
Možnost nošení vepředu i na zádech
Nosítko následně velmi dobře prodáte

NEVÝHODY

Vyšší pořizovací cena, která je ale srovnatelná s cenami u podobně kvalitních nosítek
nosítko pro batolata / nosítko pro větší děti / batolecí nosítko / nosítko Be Lenka Toddler / nosítko Be Lenka recenze

Hodnocení

Za nás udělujeme nosítku Be Lenka Toddler pomyslných 5 hvězdiček z 5. Kladně hodnotí máma, táta a Kubík.