Nosítko Ergobaby Adapt: recenze a naše zkušenost 2022

Po nosítku jsem se sháněla dřív než po kočárku. S naší zálibou v procházkách po lese a túrách po kopcích to byla logická volba. S kočárkem by to přece jen trochu drhlo 😃. Po dlouhém výběru z obrovské nabídky nosítek, visítek, šátků a já nevím čeho ještě jsem vybrala ergonomické nosítko Ergobaby Adapt. V téhle recenzi vám prozradím naší zkušenost a zda bychom do něj šli znova.

Proč jsme zvolili nosítko od výrobce Ergobaby?

V době, kdy jsem nosítko vybírala, jsem o tom nevěděla za mák nic. Rozhodovala jsem se mezi šátkem a nosítkem, ale jelikož chtěl nosit i můj Péťa, nosítko byla jasná volba. Uvázat šátek dá přece jen zabrat i nám ženským, natož chlapům. Kdežto u nosítka uděláte cvak, cvak, cvak a můžete vyrazit. O značce Ergobaby jsem slyšela tou dobou poprvé, ale měla kladná hodnocení a ta mě přesvědčila.

nosítko Ergobaby Adapt

Velikost nosítka Ergobaby Adapt

Nosítko Ergobaby Adapt je určené pro novorozeňátka od 3,2 kg po větší děti do 20 kg. Aspoň tak to uvádí výrobce, ale v praxi se nám to neosvědčilo.

Výhodou nosítka je, že nemusíte vkládat novorozeneckou vložku. Krásně se přizpůsobí i opravdu malému miminku. Velikostně sedí nejlépe pro děti do cca roku a půl. Později si to už nedokážu představit. Nedávno jsme do něj vložili Domíska, kterému jsou teď necelé 3 roky a v tom nosítku byl doslova narvaný, což nám dal taky dost hlasitě najevo 😃. Za nás tedy nosítko do 20 kg určitě ne. Pro větší děti, které ještě neujdou dlouhé trasy jako my, bych raději sáhla po batolecím nosítku – my máme Be Lenka Toddler, za které bych dala ruku do ohně – viz naše recenze.

Jaké jsou za nás výhody a nevýhody nosítka Ergobaby Adapt?

V nosítku jsme odnosili Domíska a do jednoho roka i Kubíka. A tím načerpali taky dost dojmů a přišli na několik mínusů.

Pohodlí/nepohodlí pro dítě

Nosítko Ergobaby Adapt je vyrobené z pevné látky, která nepruží. Na jednu stranu dítě krásně stáhne k vám, ale na tu druhou není materiál nejpříjemnější. V létě se nám stávalo, že kluci měli lehké otlačeniny na nožičkách. Obecně si ale ani jeden nestěžoval a to oni umí dost dobře 😃.

Pohodlí/nepohodlí pro tátu a mámu

Jeden z primárních důvodů, proč jsme se rozhodli pro výměnu nosítka. Obě těhotenství jsem měla blízko sebe a moje záda dostala docela zabrat. Bolest zad se nejvíc projevovala právě při nošení. Nosítko má polstrovaný bederní pás vepředu a částečně i vzadu. Za sebe ale musím říct, že to polstrování není pohodlné. Ze začátku to nejspíš ani nepocítíte, když je miminko malé. Jak kluci rostli, hlavně zadní bederní pás mě začal táhnout víc a víc. Navíc se nosítko zařezává na bocích. Nic příjemného po fyzické ani estetické stránce 😃.

Ramenní popruhy

Nosítko Ergobaby Adapt má polstrované ramenní popruhy, díky kterým se nosítko nezařezává do ramen. Pokud jsem nosila popruhy v běžné poloze se zapnutým zádovým pásem, občas mi popruhy sjížděly dolů. Naštěstí si je můžete překřížit, aby nosítko lépe sedělo.

Jednoduše nastavitelné

Nosítko Ergobaby se dá snadno přizpůsobit věku a velikosti dítěte. Pro ta opravdu malinká má vyztuženou vrchní zádovou opěrku pro fixaci hlavičky. Jakmile dítko trochu povyroste, zádovou opěrku si můžete vytáhnout. Nosítko se taky dobře přizpůsobuje rozpětí nožiček díky 3 velikostem sedáku – vše upravíte jednoduše pomocí suchého zipu a patentů.

Nosítko má nastavitelný bederní pás, ramenní popruhy i zádový pas. Bez problémů si ho nastavíte sami, aniž by musel manžel přiběhnout na pomoc. Zároveň se díky nastavitelnosti dobře přizpůsobí drobnějším ženským i širokým mužským zádům, popř. si překřížíte ramenní popruhy (viz předchozí bod).

Shrnutí recenze a zkušenosti na nosítko Ergobaby Adapt

Naše zkušenost a recenze na nosítko Ergobaby Adapt v několika bodech:

VÝHODY

Nosítko je vyrobené ze 100% bavlny
V nabídce je několik barevných variant
Nosítko je vhodné i pro novorozeňátka
Polstrované ramenní popruhy
Jednoduchá nastavitelnost
Možnost nošení vepředu i na zádech
Nosítko následně velmi dobře prodáte

NEVÝHODY

Vyšší pořizovací cena, která je ale srovnatelná s cenami u kvalitnějších nosítek
Materiál nepruží a nosítko není maximálně pohodlné
Nepohodlný bederní pás, který se zařezává
Nosítko je nekomfortní pro větší děti i přesto, že výrobce deklaruje nosnost až 20 kg
nosítko Ergobaby Adapt / nejlepší nosítko

Hodnocení

Za nás udělujeme nosítku Ergobaby Adapt 3,5 hvězdičky z 5. Nosítko je fajn, ale jakmile jsme dostali srovnání s nosítkem od Be Lenka, znovu bychom do nosítka Ergobaby nešli. Hodnotí máma, táta, Domík a Kubík.

Jaké nosítko můžeme doporučit?

Nosítek je na trhu nepřeberné množství. Vybrat si je občas nadlidský úkol. Já vybírala dlouho, a přesto jsem nevybrala to nejlepší. Až teď máme nosítko, které vyhovuje Kubíkovi, tátovi i mým zádům 😃. Pokud bychom měli doporučit značku nosítka, kde si troufám říct, že nesáhnete vedle, je to slovenský výrobce Be Lenka.

Výrobce Be Lenka vyrábí nosítka pro malé dětičky od narození do 18 měsíců (nejlepší alternativa k Ergobaby Adapt), rostoucí nosítka od 3 do 36 měsíců a batolecí nosítka od 18 do 42 měsíců. Na naše nosítko si můžete přečíst recenzi tady. Spoustu recenzí najdete i u nich na webu.